Yenilikler

Audi A6 Allroad Quattro

4,94 metre uzunluğundaki A6 allroad quattro, 1.90 metre genişliğe ve 1.47 metre yüksekliğe sahip. Bu boyutlar türetildiği A6 Avant’tan birkaç milimetre daha fazla. Alüminyum kullanımın artmasıyla A6 allroad quattro’nun ağırlığı da selefine oranla 70 kg azalmış.

Çekici tasarımıyla SUV’ler kadar havalı duran model, farlarındaki LED kullanımı ile dikkat çekiyor. A6 Avant’tan 6 cm daha yüksek taban yüksekliği ile arazide daha rahat hareket edebilmesi A6 allroad quattro’nun en büyük özelliği.

2.91 metrelik aks aralığı sayesinde içerisinde ferah bir yaşam alanı sunan modelde, kendinizi özel hissettirecek her şey düşünülmüş. İç mekanda kullanılan  kaliteli malzemeler ve ince işçiliğin dışında teknolojik ekipmanlar da göz alıyor. Yeni nesil MMI sistemi ile donatılmış model opsiyonel olarak internet bağlantısı imkanı da sunuyor.

565 litrelik bagaj hacmi sayesinde en geniş ailelerin bile tercih listesine girebilecek modelin yükleme kapasitesi 1680 litreye kadar genişletilebiliyor.

Sürüş özellikleri de geliştirilen modelde yardımcı sistemlerin sayısı arttırılmış. 30 km/s hızın altında öndeki araçla çarpışma anından önce otomatik fren yapan sistem, şerit takip asistanı, otomatik park sistemi ve start stop sistemi bu yeniliklerden bazıları.

Biri TFSI benzinli, üçü ise TDI dizel motorlar olmak üzere dört farklı güç ünitesine sahip olan A6 allroad quattro, 3.0 TFSI motorundan 310 hp güç, 440 Nm tork, 3.0 TDI motorundan ise sırasıyla 204 hp, 245 hp ve 313 hp güç ile yine ayını sırada 450 Nm, 580 Nm ve 650 Nm tork değerleri alıyor. En güçlü dizel seçenek A6 allroad quattro’yu 5,6 saniyede 100 km/s hıza ulaştırıyor. Bu modelin maksimum sürati 250 km/s ile elektronik olarak sınırlandırılmış.

 

You may also like

Yenilikler

Mercedes-Benz CLS Shooting Brake

4 kapılı ilk coupé konseptini Mercedes firması 2004 yılında CLS sersi ile uygulamaya sokmuştu. Dört kapılı coupé konsepti, spor otomobilde
Yenilikler

“Americas” pisti test edildi

Formula 1'in en yeni pisti ilk kez test edildi. Birleşik Devletler'in Teksas eyaletindeki pistte test sürüşüne çıkan pilotlar arasında ünlü