Nostalji

Eric Clapton’a Özel Ferrari!

Ferrari tutkusuyla da dikkat çeken Eric Clapton için daha önceden sahip olduğu 512 BB modelini andıran unsurlar içeren 458 Italia temelli özel modele ise SP12 EC (Eric Clapton) adı verildi. Ferrari Dergisi’ne özel söyleşi veren Eric Clapton ise bizzat katıldığı özel projeyle ilgili olarak “Bugüne kadar yaptığım en tatmin edici şeylerden biriydi” açıklamasını yaptı.
Ferrari 512 BB modelinden esintiler taşıyan çok özel bir Ferrari 458 Italia’ya sahip olmak isteyen Eric Clapton için tasarlanan model, sanatçının Ferrari Dergisi’ne verdiği söyleşiyle gün ışığına çıktı. Hem Pininfarina hem de Ferrari tasarımcı ve mühendislerinin ortak çalışmasıyla ve dünyaca ünlü gitaristin talepleri doğrultusunda finalize edilen özel Ferrari 458 Italia modeli, SP12 EC (Eric Clapton) adını taşıyor. Clapton’ın kariyerine ve Ferrari tutkusuna duyulan saygıyı da simgeleyen özel model ile ilgili bir açıklama yapan ünlü müzisyen projeyi boş tuvalden itibaren tüm süreçleri baştan sona izlemek olarak nitelendirirken, “Bugüne kadar yaptığım en tatmin edici şeylerden biriydi” açıklamasını yaptı.

One-Off adı altında müşterilerine özel otomobil üreten Ferrari, bugüne kadar 5 adet One-Off Ferrari’yi sahiplerine teslim etti. Başka bir eşi daha bulunmayan One-Off Ferrari’ler, 18 ayda tamamen araç sahibinin isteklerine göre üretiliyor. One-Off’ların fiyatı ise vergiler hariç 1.3 Milyon Euro’dan başlıyor.

You may also like

Nostalji

Ferrari F12 Berlinetta

Gösterişli ve agresif tasarımlı yapısıyla ilk bakışta dikkatleri üzerine çeken Ferrari F12berlinetta, Ferrari’nin F1 yarışlarındaki tecrübesini ve bu yönde kazandığı
Nostalji

Ferrari 599 SA Aperta Novitec Rosso Tuning

Alman modifiye firması Novitec Rosso, çok az sayıda üretilen Ferrari 599 SA Aperta için yeni bir performans paketi hazırladı. Sadece