Yenilikler

2013 Ferrari California Makyajlandı

İtalyan süper spor otomobil üreticisi Ferrari’nin ilk katlanır tavanlı modeli olan California’nın mevcut tasarımı korunurken revize edilen teknik özellikleri dikkat çekiyor.

“Modern alüminyum üretim teknikleri” ile üretilen şasi, sağlamlıktan ödün verilmeden yaklaşık 30 kg hafifletilmiş. Makyaj operasyonu çerçevesinde, iyileştirilen direksiyon tepkileri, sertleştirilen yaylar ve revize edilen manyetorheolojik amortisörler “Handling Speciale” paketi ile birlikte sunulacak.

Otomobilin 4.3 litrelik atmosferik V8 motorunun gücü, 460 beygirden 490 beygire, maksimum tork değeriyse 485 Nm’den 505 Nm’ye çıkarılmış. Bu iyileşmeler ve azalan ağırlıkla birlikte 2013 California’nın 0-100 km/s hızlanma süresi de 3.8 saniye ile güncellenmiş. “Turkeycarblog”

 

You may also like

Yenilikler

Mercedes-Benz CLS Shooting Brake

4 kapılı ilk coupé konseptini Mercedes firması 2004 yılında CLS sersi ile uygulamaya sokmuştu. Dört kapılı coupé konsepti, spor otomobilde
Yenilikler

“Americas” pisti test edildi

Formula 1'in en yeni pisti ilk kez test edildi. Birleşik Devletler'in Teksas eyaletindeki pistte test sürüşüne çıkan pilotlar arasında ünlü