Yenilikler

2014 Mini Cooper

Fotoğraflardan anlaşıldığı üzere otomobilin ön ve arka tampon tasarımları, ön ızgarası, ön ve arka farları, kaputu ve uzunluğu değişmiş.

Fotoğrafı yayınlanan model MINI'nin en hızlı modellerinden biri olan Cooper S modelinin görüntüsü. Sarı ve siyah renkler ile kombine edilmiş olan otomobil eski versiyonuna göre pekte farklı gözükmüyor diyebiliriz.

Markanın bazı motor yenilikleri yapacağını biliyorduk ve bunlar hakkında da bazı bilgiler elimize ulaştı. En çok dikkat çeken motor çeşitlerinin başında 1.5 litrelik 3 silindirli ve 135 bg güçünde olan motor geliyor. Ayrıca 2 litrelik 4 silindirli 190 bg gücündeki motorda JCW versiyonlarında müşteriye sunulacağa benziyor. 

Yeni Mini Cooper'da dizel motor seçeneğine de yer verilmiş. 1.5 litre hacmindeki dizel motor ürün gamında yerini almış durumda. Bu motor 115 bg güç ve 269 nm tork üretiyor. Eski nesil dizel Mini'ler bildiğiniz üzere düz şanzıman ile satılıyordu ama yeni nesilde isterseniz 6 ileri otomatik şanzımanlı olanıda tercih edebilirsiniz.

97e87ed2bdf1a4efe3e5423ce4da2a0f_0.jpg97e87ed2bdf1a4efe3e5423ce4da2a0f_1.jpg

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Yenilikler

Mercedes-Benz CLS Shooting Brake

4 kapılı ilk coupé konseptini Mercedes firması 2004 yılında CLS sersi ile uygulamaya sokmuştu. Dört kapılı coupé konsepti, spor otomobilde
Yenilikler

“Americas” pisti test edildi

Formula 1'in en yeni pisti ilk kez test edildi. Birleşik Devletler'in Teksas eyaletindeki pistte test sürüşüne çıkan pilotlar arasında ünlü