Yenilikler

Dodge Mopar Charger _x000D_

Sadece siyah gövde rengine sahip olabilen araçta bütün gövdeyi geçen mavi şerit dikkat çekerken 20 inç çaplı jantlar da siyaha boyanmış. İç mekanda da siyah ve mavi renkler kullanılırken donanımda deri döşeme, alüminyum pedal seti, sportif görünümlü vites topuzu, kapı eşik plakaları ve özel paspaslar bulunuyor.

Otomobilin yol tutuşunu iyileştirmek için süspansiyon sisteminde yenilikler yapan Mopar, ön ve arkada bulunan dengeleyicilerin çaplarını artırırken her iki aksa da kule gergileri uygulamış. Fren sistemi de elden geçirilen aracın ön fren diskleri 345 mm çaplıyken arkadakilerin çapı 320 mm.

5.7 litre hacimli v8 motoru 375 beygir güç, 535 Nm tork üretebilen araçta 5 ileri vitesli otomatik şanzıman kullanılırken değiştirilen son dişli oranı sayesinde 0’dan 100 km/s sürate hızlanma değeri 5.5 saniyenin altına inmiş.

900’ü A.B.D., 100’ü Kanada pazarı için ayrılan otomobilin satış fiyatıysa 39.750 Amerilan Doları olarak açıklandı.

You may also like

Yenilikler

Mercedes-Benz CLS Shooting Brake

4 kapılı ilk coupé konseptini Mercedes firması 2004 yılında CLS sersi ile uygulamaya sokmuştu. Dört kapılı coupé konsepti, spor otomobilde
Yenilikler

“Americas” pisti test edildi

Formula 1'in en yeni pisti ilk kez test edildi. Birleşik Devletler'in Teksas eyaletindeki pistte test sürüşüne çıkan pilotlar arasında ünlü