Oto Bilgi

En pahalı ikinci el

2'inci El Otomobil Satış Günleri İstanbul Fuar Merkezi (CNR Expo) Yeşilköy'de 150 bin ziyaretçi hedefiyle gerçekleştirilen başladı. Aralarında Ferrari, Porsche, BMW, Mercedes ve daha birçok markanın sergilendiği 2'inci El Otomobil Satış Günleri Autoshow'u aratmadı. DRD Derindere, Intercity, Renault İnanlar, Hyundai Erk'in de yer aldığı pek çok otomotiv firması, araçlarını sergilemenin yanı sıra ziyaretçilere organizasyona özel kredili satışlar da yapacaklar.

İstanbul Park Oto Pazarı'nın standında sergilenen 3,1 milyon euroluk LaFerrari'ye ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Araçla ilgili bilgi veren İstanbul Park Oto Pazarı İş Geliştirme Yöneticisi Selçuk Nazik dünyada 499 tane LaFerrari olduğunu belirterek, "Bu araca sahip olmak isteyenin garajında en az 5 tane Ferrari'nin güncel modellerinden bulunması ve 2,5 yıl süresince de satılmayacağının taahhüdünü vermesi gerekiyor. Araç 0'dan 100 km hıza 3 saniye altında çıkıyor." şeklinde konuştu.

PASSAT SATIŞI BEKLENİYOR

BZM Motors'un 2012 Ferrari 458 Italy Spider'ı da bir başka beğeni toplayan araç oldu. BZM Motors Satın Alma Müdürü Ümit Yavuz sıfır araçların döviz kurlarına bağlı olarak zamlandığını ancak 2'inci el piyasasına herhangi bir zam uygulanmadığını hatırlatarak, "Zam yapmadığımız için piyasa çok hareketli. 60-278 bin TL aralığında otomobillerimiz var. Volkswagen Passat'tan umutluyum 102 bin TL fiyatı var. Sıfırında şu an 6 aydır insanlar sırada bekliyor. Organizasyonda Volkswagen Passat'ın iyi satılacağına inanıyorum" dedi.

LİSTE FİYATINDA YÜZDE 10 İNDİRİM

Intercity İstanbul Park'ın Satış Pazarlama Sorumlusu K. Buğra Yıldırım da standlarında sergiledikleri Porshe GT3'e özellikle ünlü oyuncu ve sporcuların ilgi gösterdiğini, bugün standa birçok ünlü ismi beklediklerini belitti. İntercity İstanbul Park, organizasyona özel. kampanya yaptı. Araçlar liste fiyatlarından yüzde 10 düşük fiyatla satıyorlar.

Lüks araçların yanı sıra her kesimden otomobil tutkunlarının bütçesine hitap eden araçlar da 2'inci El Otomobil Satış Günleri'nde alıcılarını bekliyor. 

ARABA ALMAK ARTIK ÇOK KOLAY

Otomobil almaya karar veren ziyaretçi ihtiyacı olabilecek bankacılık ve noter işlerini fuar alanında çözebiliyor. Otomobil almak isteyenler ihtiyaç duydukları krediyi de fuar alanında bulunan banka yetkililerinden temin edebilecekler. Yine alanda hazır bulunan noterden de alım-satım işlemlerini tamamlayabilecekler.

20 Eylül'e kadar açık kalacak 2'inci El Otomobil Satış Günleri'nde ikinci el otonun yanında, ticari araçlar, karavan, oto aksesuarları, lastik, oto bakım şirketleri de yer alacak.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Oto Bilgi

VW Amarok mu, yoksa Yeni Ford Ranger mı?

Yeni Ford Ranger mı? Volkswagen Amarok mu? Ford, pick-up modelini yeniledi. Yeni çizgileriyle aerodinamik olarak iyileşen Yeni Ranger, Amarok’un en
Oto Bilgi

İşte A’dan Z’ye 2013 trafik cezaları!

Karayolları ve Trafik Kanunu gereği, her yıl yeniden değerleme oranında artan trafik cezaları, oran olarakl bu yıl yüzde 7.8 oranı