Piyasa

Ferrari DMC 458 Italia Milano

İşte Ferrari 458 Italia üzerinde yapılmış sade görünümlü bir çalışma. Motor modifikasyonunu da içeren işlemler sonucunda aracın görünümü standart modelinkiyle neredeyse aynı kalmış.


Aracın tavan ve motor kaputunu mat siyah folyo ile kaplayan DMC, ön tamponda bulunan deflektörler, yan etekler, difüzör yan aynalar ve arka sis farı çerçevelerini karbon fiberden üretmiş. Jantları da yenileyen firma önde 21, arkadaysa 22 inç çaplı modeller kullanmış. Egzoz sistemi de yenilenen otomobil sırf bu bölümde 19 kg hafiflerken iç mekana egzoz supap kontrolü eklenerek çıkan sesin modüle edilebilmesi sağlanmış.

Aracın 4.5 litre hacimli v8 motoru üzerinde de çalışmalar yapan DMC üniteden 610 beygir güç, 569 Nm tork alabilmeyi başarmış. Modifikasyon sonrasında maksimum sürati 330 km/s’e ulaşan Ferrari’nin ses sistemi de yenilenmiş.

You may also like

Piyasa

Motokros Şampiyonası’nın 6. ayağı başladı!

2012 Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 6. Ayağı, Fethiye Akdeniz Offroad Parkı'nda sıralama yarışları ile başladı. Fethiye Orman Spor Kulübü'nün düzenlediği Türkiye
Piyasa

Çin’de iki üzücü kaza!

Çin'in Macau kentindeki 59. Geleneksel Motorsporları Şenliği trajediye dönüştü. Birer gün arayla meydana gelen kazalarda 2 pilot yaşamını yitirdi. Motorsporları