Haberler

FIGIEFA, Türkiye’de Seçimli Genel Kurulunu Gerçekleştirecek

Otomotiv satış sonrası pazarının en önemli organizasyonlarından biri olan FIGIEFA (Araç Parçaları İthalatçıları, İhracatçıları ve Toptancıları Uluslararası Federasyonu), Türkiye’yi seçerek önemli bir ilke imzaladı. Uzun yıllar sonra ilk defa Brüksel dışında genel kurulunu gerçekleştirecek olan FIGIEFA, 22 Mayıs’ta İstanbul’da bir araya gelecek.

Türkiye’ye Milyar Euroluk Fırsat Kapısı Açılıyor

FIGIEFA’nın Yönetim ve Genel Kurulu’nu oluşturan 41 üyenin Türkiye’yi ziyaret edeceğini belirten OSS Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özçete, bu ziyaretin Türkiye’ye milyar euroluk bir potansiyel sunacağını vurguladı. Özçete, “Her biri milyar Euro seviyesinde ciroya sahip bu firmalar, satın alımlarında Türkiye’nin potansiyelini tanıma fırsatı bulacaklar. Bu sayede ülkemizin otomotiv yedek parça ihracatına önemli bir katkı sağlanacağına inanıyoruz” dedi.

Automechanika Istanbul Fuarı da FIGIEFA’ya Ev Sahipliği Yapacak

FIGIEFA’nın Türkiye’ye gelişinin Automechanika Istanbul fuarıyla da örtüşmesi son derece önemli. 23-26 Mayıs tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek olan Automechanika Istanbul, dünyanın en önemli otomotiv fuarlarından biri olarak kabul ediliyor. OSS Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özçete, FIGIEFA üyelerinin Automechanika Istanbul fuarını da ziyaret edeceğini belirterek şunları söyledi: “Automechanika Istanbul’un FIGIEFA üyelerinin Türkiye’nin potansiyelini keşfetmeleri için de önemli bir fırsat olduğuna inanıyoruz. Fuarın ana destekçisi olan OSS olarak, bu organizasyona katkıda bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.”

Hedef: Ana Sanayiyle Eşit Pazar Alanı

OSS Genel Sekreteri Emirhan Silahtaroğlu ise FIGIEFA’nın hedeflerini şu şekilde açıkladı: “Avrupa pazarı 4,3 milyondan fazla istihdam ve 500 binin üzerinde şirket ile 284 milyon araç sahibine hizmet sunuyor. FIGIEFA’nın ana amaçlarından biri de kanun ve düzenlemeler ile ‘Bağımsız Otomotiv Satış Sonrası Pazarı’ için, araç üreticilerine parça tedarik eden OEM’lerle eşit düzeyde bir pazar alanı sağlamaktır. FIGIEFA bu bakış açısıyla, tüm piyasa paydaşlarının mesleklerini icra edebilmeleri ve rekabetçi ürün ve hizmetlerini otomobil tüketicilerinin yararına sunabilmeleri için çalışıyor.”

FIGIEFA’nın Türkiye’yi Seçmesi Neden Önemli?

  • Türkiye, son yıllarda otomotiv yedek parça üretiminde önemli bir üretim merkezi haline geldi.
  • Türkiye’de otomotiv yedek parça ihracatı hızla artıyor.
  • Türkiye, Avrupa’ya yakınlığı ve coğrafi konumu ile cazip bir yatırım destinasyonu olarak görülüyor.

FIGIEFA’nın Türkiye’de Seçimli Genel Kurulunu gerçekleştirmesi, ülkemizin otomotiv yedek parça sektörü için önemli bir fırsat sunmaktadır. Bu sayede Türkiye’nin ihracat potansiyeli artacak ve sektörde yeni yatırımların önü açılacaktır.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Haberler Yenilikler

Yeni Citroën C3 Aircross

Citroën, mobilite dünyasında herkes için ulaşılabilir modeller sunmaya devam ediyor. Yakında Avrupa’da satışa çıkacak olan yeni C3 Aircross’un ilk görselleri
Haberler

İsveçli otomobil devi Volvo Cars, Türkiye operasyonunda önemli bir atama gerçekleştirdi

Volvo’da Yeni Bir Dönem Başlıyor Didem Magriso, Volvo Car Turkey’nin yeni Müşteri Deneyimi ve Pazarlama Direktörü olarak göreve başladı. 15