Piyasa

Hedefimiz 2 milyon araç satmak!

Audi, 2020 yılına kadar 2 milyon adetlik araç satışına ulaşmayı hedefliyor. Audi şuanda senelik 1.5 milyonluk araç satışı gerçekleştiriyor. Marka önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde 11 milyar Euro'luk yatırım yapmaya hazırlanıyor. Markanın CEO'su Rupert Stadler "Audi Premium otomobil markaları arasında en iyi marka olacak en azından biz bunun için çalışıyoruz" dedi.

Premium segmentteki rakiplerinin başarıları dikkate alınırsa Audi'nin bu mücadelede işi zor. Stadler, "Her maçı kazanıyor olmamız zaten mümkün değil ama biz kaybettiğimiz maçlardan ders çıkarmasını ve mücadele etmesini biliyoruz" diye konu ile iligli bir açıklamada bulundu.

Audi 2013 ve 2015 yılları arasında 11 milyar euroluk yatırım gerçekleştirdi. Bu yatırım markanın yeni ürünleri ve sürdürülebilir teknolojik faaliyetleri açısından çok önemli birer adımı oldu.

Stadler Eylül ayında düzenlenen Frankfurt Otomobil Fuarı'nda markanın sergilediği iki konsept modelden de gururla bahsederek "Quattro konsept modeli Audi için genetik bir koddur ve otomobil pazarının böyle bir modele ihtiyacı var. Öncelikle V8 twin turbo olarak üretilecek bu model gelecekte hybrid olarak üretilmeye başlayacak." dedi ve ekledi, "Nanuk Konsepti gibi modeller üretmeye devam edeceğiz ve bu girişimlerimiz son bulmayacak bu durum bizim yapmaya çalıştığımız işin bir parçası."

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Piyasa

Motokros Şampiyonası’nın 6. ayağı başladı!

2012 Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 6. Ayağı, Fethiye Akdeniz Offroad Parkı'nda sıralama yarışları ile başladı. Fethiye Orman Spor Kulübü'nün düzenlediği Türkiye
Piyasa

Çin’de iki üzücü kaza!

Çin'in Macau kentindeki 59. Geleneksel Motorsporları Şenliği trajediye dönüştü. Birer gün arayla meydana gelen kazalarda 2 pilot yaşamını yitirdi. Motorsporları