Yenilikler

Herkesin gözü onda!_x000D_

Şanghay Uluslararası Otomobil Fuarı, yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor. Fuarda 111 yeni modelin dünya lansmanı gerçekleştirildi.

Dünyanın en büyük otomobil fuarlarından biri olarak kabul edilen Şanghay Otomobil Fuarı, bu yıl 280 bin metrekarelik alanda 18 ülkeden gelen yaklaşık 2 bin üretici firmaya ev sahipliği yapıyor.

Bu yıl 800 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen fuarda, bin 300 model otomobil tutkunlarının beğenisine sunuluyor.

111 yeni model otomobilin dünya lansmanının yapıldığı fuarda, Ferrari, Mercedes, Bentley, BMW ve Bugatti gibi küresel otomobil devlerinin yanı sıra Cherry, Great Wall ve BYD gibi Çin’in yerli markaları da görücüye çıkıyor.

Fuardaki otomobil firmaları, 69 adet konsept, 91 adet yeni nesil enerji ile çalışan aracı da sergiliyor.

Citroen’in dünya galasını Şanghay’da yaptığı otomobili “Wild Rubis” far tasarımı ile dikkati çekerken, 211 HP’lik dizel Mercedes GLA da dünya lansmanını Şanghay’da yapan modeller arasında ilgiyle karşılanan araçlardan biri oldu.

Fuarda birçok dev markanın yeni hibrid ve elektrikli modelleri dikkati çekerken, Bugatti’nin bin 200 beygir gücündeki yeni aracı ilgi odağı oldu.
Fuar, 29 Mayıs’a kadar gezilebilecek.

2009’dan bu yana dünyanın en büyük otomobil pazarı olan Çin’de geçen yıl 19 milyon araç satılmıştı.

 


Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Yenilikler

Mercedes-Benz CLS Shooting Brake

4 kapılı ilk coupé konseptini Mercedes firması 2004 yılında CLS sersi ile uygulamaya sokmuştu. Dört kapılı coupé konsepti, spor otomobilde
Yenilikler

“Americas” pisti test edildi

Formula 1'in en yeni pisti ilk kez test edildi. Birleşik Devletler'in Teksas eyaletindeki pistte test sürüşüne çıkan pilotlar arasında ünlü