Motor Sporu

HPD Honda CR-Z Racer

SEMA Show sırasında Honda standında bulunan 12 CR-Z'den ikincisi de ilki gibi HPD imzalı. Tamamen yarış pistleri için hazırlanmış olan otomobilin teknik altyapısı CR-Z Hybrid R ile aynı.

Sade bir ön tamponla donatılmış olan aracın yine bu kısmında büyük bir splitter ile ek kanatlar kullanılırken beyaz renkli jantları 17 inç çaplı. Daha hafif bir motor kaputu ve büyük bir spoiler ile dikkatleri üzerine çeken aracın arka tamponunun alt kısmı da makyajlanmış.

Süspansiyon ve fren sistemi yenilenen otomobilin iç mekanıysa tamamen yarış odaklı olarak tasarlanmış. Tek bir yarış koltuğuna sahip olan Racer'ın bütün döşeme ve kaplamaları kaldırılırken 6 noktadan bağlantılı emniyet kemeri ve Momo marka direksiyon simidi donanıma eklenmiş.

Hibrit ünitesinde bulunan 1.5 litre hacimli benzinli motoru turbo beslemeyle donatılan aracın karma güç çıkışı yol versiyonunda olduğu gibi 200 beygir ve 237 Nm tork olarak açıklandı.

You may also like

Motor Sporu

İlk cep Vettel’in!

Formula 1 Hindistan Grand Prix'sinde "ilk cep" (pole position) Red Bull-Renault'un Alman pilotu Sebastian Vettel'in oldu. Vettel, Buddh International pistinde
Motor Sporu

Amerika’da Hamilton kazandı!

ABD'nin Texas eyaletindeki 5 bin 513 metre uzunluğundaki Austin Pisti'nde, 56 tur üzerinden koşulan yarışa, 2. cepten başlayan McLaren-Mercedes'in İngiliz