Piyasa

Lamborghini Urus 600 hp

W grubuna bağlı Lamborghini tarihindeki ikinci SUV modelini üretmeye hazırlanıyor. 1980’lerde üretilen LM002 modeli çok uzun ömürlü olmamıştı ancak o zaman için üretimi pek de akıllıca değildi. Lamborghini artık ayağını yere daha sağlam basıyor. Urus adı verilen konsept şu anki trendlere uygun şekilde şekillendiriliyor ve firma yetkilileri aracın Lamborghini kanı taşıyan bir spor otomobil gibi hissetireceğine söz veriyorlar.

4.99 metre uzunluğa, 1.99 metre genişliğe ve 1.66 metre yüksekliğe sahip Urus, BMW X6’dan 120 mm daha uzun, 16 mm daha geniş ve 30 mm daha alçak.

Lamborghini aracın öne konumlandırılmış motoru hakkında detaylı bilgi vermiyor ancak 600 hp güce sahip olacağı ve emisyon değerlerinin sınıfının en iyisi olacağı açıklandı. Modelde V10 motorun veya Audi’nin yeni turbo beslemeli V8 motorunun kullanılacağını düşünüyoruz. Çift kavramalı şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi Lamborghini’nin tecrübeleri ile şekillenecek.

 

 

You may also like

Piyasa

Motokros Şampiyonası’nın 6. ayağı başladı!

2012 Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 6. Ayağı, Fethiye Akdeniz Offroad Parkı'nda sıralama yarışları ile başladı. Fethiye Orman Spor Kulübü'nün düzenlediği Türkiye
Piyasa

Çin’de iki üzücü kaza!

Çin'in Macau kentindeki 59. Geleneksel Motorsporları Şenliği trajediye dönüştü. Birer gün arayla meydana gelen kazalarda 2 pilot yaşamını yitirdi. Motorsporları