Modifiye

Nissan Juke-R Konsept

Arka koltukları sökülen, kabinine roll cage monte edilen ve yarış koltuklarıyla donatılan otomobil, Nissan GT-R'dan tanıdık gelen detaylara da ev sahipliği yapıyor. Direksiyon simidi, ön konsoldaki sürüş modu ve süspansiyon ayar kumandaları, gösterge tablosu ve orta konsoldaki 7 inçlik ekran GT-R'ın kabinini adeta Juke'a taşımış.

Juke-R, motorunu, şanzımanını ve süspansiyon sistemini de GT-R'dan alıyor. Küçük motor kaputunun altında 3.8 litrelik çift turbolu bir V6 motor barındıran Juke-R'ın ön tamponunda, motorun yeterince soğutulabilmesi için iri hava girişlerine de yer verilmiş. Motorsa olabildiğince geride yer alıyor. Sağdan ve soldan direksiyonlu olmak üzere iki farklı Juke-R yaratan Nissan, bu otomobille yol kullanımı legal olan çok özel bir konsepte imza atmış. İspanya'da yakından görme fırsatı yakaladığımız Juke-R'ın performans verileri hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

 

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Modifiye

Mini Cooper’ların En Hızlısı “Mini John Cooper Works GP”

Bu süre bir sonraki en hızlı model, Mini Cooper S’nin JCW GP Kiti ile donatılmış modeline göre 18 saniye daha
Modifiye

MINI John Cooper Works Countryman

Kapsamlı motor sporları uzmanlığıyla desteklenerek geliştirilen motoru ve şasi teknolojisi ile birlikte, beş kapılı ve dört/beş koltuklu MINI’nin genel konsepti,