Piyasa

Otomobilinizi satarken bu tuzağa düşmeyin!

Şüphelilerden birinin dolandırıcılıktan 13 kez polise geliş kaydı olduğu ortaya çıktı.Noterde böyle dolandırıldıAvcılar'da oturan Mehmet B., 15 gün önce otomobilini satmak üzere Hacı D. ile anlaştı. Birlikte notere giden Mehmet B. ve Hacı D. işlemler için beklemeye başladı. 
Evraklar hazırlandığında Hacı D., Mehmet B.'ye "Paran birazdan geliyor. Sen imzayı at. Sıramızı kaybetmeyelim" diyerek kandırdı. Bunun üzerine Mehmet B. noterde "Paramı tam ve eksiksiz aldım" yazarak satış sözleşmesini imzaladı. İmzalar atıldıktan sonra Hacı D. tuvalete gidiyorum diyerek aracı da alarak ortadan kayboldu.
Kendisini dolandıran kişiyi polisle birlikte kovalayıp yakaladıOtomobilini noter satışı ile kaybeden mağdur Mehmet B. önceki gün kendisini dolandıran kişiyi Avcılar Merkez Köprüsü üzerinde bir cipin içinde gördü. Hemen bu aracı takip etmeye başlayan Mehmet B. bir yandan da 155 polis imdat telefonunu arayarak yardım istedi. Harekete geçen polis ekipleri Sefaköy'de cipin önünü kesti. Ancak polis barikatını aşan şüpheli cipiyle kaçmaya başladı. Kısa bir kovalamacının ardından cipte bulunan 3 kişi gözaltına alındı. Araçta yapılan aramada bir adet ruhsatsız silah, çok sayıda mermi, kelepçe ve sustalı bıçak bulundu. Oto hırsızlık büro amirliğine getirilen cipte bulunan Hacı D. (43), Uğur A. (35) ve Murat G. (40) olayla ilgili sorguya alındı. Şüphelilerden Murat G.'nin dolandırıcılık suçundan 13 kez polise geliş kaydı olduğu ortaya çıktı. Şüphelilerle ilgili soruşturma çok yönlü sürdürülüyor.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Piyasa

Motokros Şampiyonası’nın 6. ayağı başladı!

2012 Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 6. Ayağı, Fethiye Akdeniz Offroad Parkı'nda sıralama yarışları ile başladı. Fethiye Orman Spor Kulübü'nün düzenlediği Türkiye
Piyasa

Çin’de iki üzücü kaza!

Çin'in Macau kentindeki 59. Geleneksel Motorsporları Şenliği trajediye dönüştü. Birer gün arayla meydana gelen kazalarda 2 pilot yaşamını yitirdi. Motorsporları