Yenilikler

Seat Leon’a daha fazla iç hacim

Seat Leon ailesinin yeni üyesi Leon ST tanıtıldı. Hatchback gövdeli Leon'dan 27 cm daha uzun olan ve daha fazla hacim sunan ST'nin 587 litre olan bagaj kapasitesi, arka koltuklaryatırıldığında 1470 litreye yükseliyor.

Leon ST'nin yol tutuş özellikleri itibarıyla ailenin diğer iki üyesi; Leon ve Leon SC kadarhassas ve dinamik olduğu söylenmekte. Bununla birlikte, Full-LED farlar ve yorgunluk tespitsistemi gibi teknolojik donanımlar ST'nin de opsiyonları arasında.

Leon ST, 1.2 ile 2.0 litre arasında değişen hacim ve 105 bg ile 265 bg arasında güçseçeneklerine sahip TDI ve TSI motorlarla sunuluyor. 105 bg güç üreten 1.2 litrelik TSI motor, manuel ve DSG olmak üzere iki versiyon halinde sunuluyor. Her iki versiyon da 100 km'de ortalama 4.2 litre yakıt tüketiyor. 140 bg güce sahip 1.4 litrelik TSI motorsa, yalnızca 5.3 litrelikyakıt tüketim değerine sahip. Yeni Leon ST'nin 105 bg güç üreten 1.6 litrelik TDI motoru da manuel ve DSG olarak iki versiyon halinde sunuluyor. 1500-2750 devir aralığında 250 Nm torküreten 1.6 TDI motor, manuel seçeneğinde 99 g/km'lık çok düşük bir karbon emisyonuna sahip ve 100 km'de ortalama 3.8 litre yakıt tüketiyor. Ailenin 265 bg güç üreten sportif üyesi 2.0 litrelik TSI CUPRA da manuel ve DSG şanzıman seçenekleri sunuluyor.

Leon ST'nin düşük tüketim değerlerine imza attığı ve bunun da hafif yapı teknolojisinin bir sonucu olduğu açıklanıyor. Baz versiyonda ağırlığı sadece 1233 kg olan Leon ST, beş kapılı Leon'a göre sadece 45 kilogram ağır. Bu da onu türünün en hafif modeli yapıyor. ST, aynı zamanda günlük hayatta kullanışlılık açısından büyük yarar sağlayan birçok işlevsel ayrıntıya da sahip. Bagaj bölmesinden kolaylıkla yatırılabilen arka koltuk arkalıkları, yükleme ve boşaltmayı kolaylaştıran zemin, uzun eşyaların taşınmasına olanak sağlayan yatırılabilen ön yolcu koltuğu bu detayların başında geliyor.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Yenilikler

Mercedes-Benz CLS Shooting Brake

4 kapılı ilk coupé konseptini Mercedes firması 2004 yılında CLS sersi ile uygulamaya sokmuştu. Dört kapılı coupé konsepti, spor otomobilde
Yenilikler

“Americas” pisti test edildi

Formula 1'in en yeni pisti ilk kez test edildi. Birleşik Devletler'in Teksas eyaletindeki pistte test sürüşüne çıkan pilotlar arasında ünlü