Yenilikler

Yeni Subaru Legacy Konsept

Gelecek hafta başlayacak olan Los Angeles Otomobil fuarında ziyaretçilerin izlenimini sunulacak olan Legacy Konsept yeni jenarasyon Legacy hakkında ip uçları verecek.

Orta ölçekli yapıda bir sport coupe görünümüne sahip otomobilin altıgen ön ızgarası ve ön farlar Viziv Konseptini anımsatıyor. Kaputun üzerinden ızgaranın krom kısımlarına doğru uzanan iki şerit otomobile kaslı bir görünüm kazandırmış. Otomobile profilden bakıldığında ise aracın kaslı yapısını destekleyen jantları ve biraz tombul bir görüntü katan yan etekleri aynaların tasarımı ile güçlendirilmiş. Otomobilin kapı kollarının olmaması konsept yapının soyut bir örneği niteliğinde.

Japon otomobil üreticisi marka Legacy'nin konsept modelini gri renk ve açık mavi renk ile göz önüne çıkarttı.

Subaru, Legacy'nin içini tanıtan fotoğrafları yayınlamasa da otomobilin kokpiti hakkında oldukça fonksiyonel bir yapıda olduğunun bilgisini verdi.

Yeni Legacy konsept, 4930mm uzunluğunda, 1940mm genişliğinde ve 1500mm yüksekliğinde olacak. Ayrıca otomobilin şaft uzunluğu ise 2880mm. Konsept modelde kullanılan jantlar 21 inç boyutunda ve 265/40/21 ölçüsünde lastiklere sahip. Otomobilin egzoslarına bakacak olursak araç benzinli bir otomobilden çok elektrikli bir otomobil olduğunu simgeliyor.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Yenilikler

Mercedes-Benz CLS Shooting Brake

4 kapılı ilk coupé konseptini Mercedes firması 2004 yılında CLS sersi ile uygulamaya sokmuştu. Dört kapılı coupé konsepti, spor otomobilde
Yenilikler

“Americas” pisti test edildi

Formula 1'in en yeni pisti ilk kez test edildi. Birleşik Devletler'in Teksas eyaletindeki pistte test sürüşüne çıkan pilotlar arasında ünlü