Yenilikler

420 kg hafifledi, daha çevreci oldu

Evoque'la başlayan tasarım çizgisine kavuşan otomobil alüminyum yapısı sayesinde 420 kilograma varan hafifleme ile daha çevreci bir konuma geçti. Asfalttaki dinamizmini yüksekarazi performansı ile birleştiren Range Rover Sport, 4,85 metrelik uzunluğu ile 5+2 koltukseçeneği sunabiliyor. Range Rover Sport başlangıçta dört motor seçeneğiyle yola çıkıyor.

5 ve 3 litrelik benzinli 3 litrelik iki dizel motora yakın zamanda 4.4 litrelik yeni dizel motor eklenecek. Ayrıca dizel bir hybrid model de 2014 yılında satışa sunulacak. Yeni Range Rover Sport'taki tüm motorlar, gelişmiş elektronik kontrollü 8 hızlı otomatik vites kutusuna sahip.

Birçok yol ortamına göre sürüş sağlayan Terrain Response 2 sistemi bulunan Range Rover Sport, derinlik bilgisi veren Wade Sensing özelliği ile su geçiş derinliğini 85 cm'ye taşıdı.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Yenilikler

Mercedes-Benz CLS Shooting Brake

4 kapılı ilk coupé konseptini Mercedes firması 2004 yılında CLS sersi ile uygulamaya sokmuştu. Dört kapılı coupé konsepti, spor otomobilde
Yenilikler

“Americas” pisti test edildi

Formula 1'in en yeni pisti ilk kez test edildi. Birleşik Devletler'in Teksas eyaletindeki pistte test sürüşüne çıkan pilotlar arasında ünlü